Scoala de Soferi Gabix

Date de contact

Scoala de soferi Gabix, Brasov, Str. Grivitei, nr. 33 Vezi locatia

0728994262

gabixeducation@gmail.com

INTREBARI FRECVENTE

Intrebari scoala de soferi

Intrebari si raspunsuri frecvente

Actele necesare sunt:

  • Carte de identitate
  • Cazier judiciar – eliberat de IPJ
  • Aviz medical
  • Aviz psihologic
  • Plata avans

Te poti inscrie la scoala de soferi Gabix pentru dobandirea permisului de conducere la varsta de 17 ani si 9 luni. De mentionat faptul ca examenele se vor sustine dupa implinirea varstei de 18 ani.

Examenele se pot sustine doar in localitatea de domiciliu sau in localitatea unde exista viza de flotant cu minim 6 zile valabilitate.

Scoala de soferi Gabix din Brasov ofera cursantilor servicii de inalta calitate pentru obtinerea permisului de conducere categoria B. Dispune de o flota de autoturisme moderne si de instructori cu experienta bogata in domeniu, precum si suport pentru invatarea legislatiei rutiere si conducerea ecologica. 

Instructorii scolii noastre te vor invata cum sa reduci costurile de exploatare a autoturismului prin conducere ecologica, punandu-ti la dispozitie cunostinte si tehnici pentru o conducere eficienta dar si prietenoasa cu mediul.

Sala de legislatie este dotata modern, cu mijloace didactice de ultima generatie, inclusiv calculatoare, planse, trusa auto si televizor LCD, pentru a asigura o invatare eficienta a cunostintelor teoretice necesare.

Da, scoala a creat un sistem de chestionare online pentru categoria B, similar cu sistemul oficial de testare, accesibil cursantilor pe baza unei parole furnizate la inscriere, permitand autoevaluarea continua a cunostintelor.

Scoala dispune de o echipa de profesionisti care te asista in intocmirea dosarului de inscriere, oferindu-ti indrumare pentru obtinerea tuturor documentelor necesare cerute de organele de politie.

Din pacate inscrierea la scoala de soferi se face doar cu prezenta fizica la secretariatul scolii noastre din Bulevardul Grivitei nr 33. Puteti, in schimb, sa accesati sectiunea programare curs completati formularul si noi va vom contacta in cel mai scurt timp. 

Scoala de soferi Gabix iti ofera acces la o gama variata de resurse educationale actualizate, inclusiv un sistem avansat de testare si evaluare online, permitandu-ti sa iti monitorizezi progresul si sa iti identifici punctele care necesita imbunatatire. Acest sistem este conceput pentru a te ajuta sa iti optimizezi studiul si sa te pregatesti mai eficient pentru examenul de permis, contribuind la reducerea duratei de pregatire si la diminuarea costurilor asociate.

Datorita echipei de profesionisti, suportului temeinic oferit cursantilor, experientei acumulate si preturilor accesibile, scoala de soferi Gabix reprezinta o alegere excelenta pentru cei care doresc sa devina soferi responsabili si bine pregatiti.

Conform legislatiei in vigoare, pregatirea pentru obtinerea permisului poate dura minim 4 saptamani si maxim 6 luni.

Examenul se poate sustine ori de cate ori este necesar, timp de un an de la terminarea pregatirii.

Intrebari scoala de soferi

Pasi catre obtinerea permisului care iti ofera libertatea de a conduce.

scoala-de-soferi-brasov-57
01.

Legislatie rutiera

Va punem la dispozitie intregul pachet legislativ rutier pentru a va imbogati cunostintele necesare absolvirii probei de legislatie dar si pentru a deveni un sofer responsabil in trafic.
Ore de legislatie
0
02.

Pregatire examen teoretic

Lucram impreuna la chestionare pentru a ne pregati de examenul final. Site-ul nostru ofera, de asemenea, acces permanent la chestionare online pentru o pregatire eficienta.
Puncte
0
scoala-de-soferi-brasov-58
scoala-de-soferi-brasov-59
03.

Pregatirea practica

Flota variata de masini, manuale sau automate, pe benzina sau pe motorina, dar si instructorii cu experienta va vor ajuta sa invatati tainele condusului. Toate acestea vor contrinui din plin pentru absolvirea probei practice a examenului de dobandire a permisului.
Ore de conducere
0
04.

Examenul final

Impreuna pregatim dosarul cu actele necesare pentru programarea examenelor. Exersam ultimele detalii pentru a fi 100% pregatiti pentru examenele ce urmeaza.
Permise dobandite
0 +
Puncte penalizare traseu

Intrebari scoala de soferi

Pasi catre obtinerea permisului care iti ofera libertatea de a conduce.

scoala-de-soferi-brasov-57
01.

Legislatie rutiera

Va punem la dispozitie intregul pachet legislativ rutier pentru a va imbogati cunostintele necesare absolvirii probei de legislatie dar si pentru a deveni un sofer responsabil in trafic.
Ore de legislatie
0
scoala-de-soferi-brasov-58
02.

Pregatire examen teoretic

Lucram impreuna la chestionare pentru a ne pregati de examenul final. Site-ul nostru ofera, de asemenea, acces permanent la chestionare online pentru o pregatire eficienta.
Puncte
0
scoala-de-soferi-brasov-59
03.

Pregatirea practica

Flota variata de masini, manuale sau automate, pe benzina sau pe motorina, dar si instructorii cu experienta va vor ajuta sa invatati tainele condusului. Toate acestea vor contrinui din plin pentru absolvirea probei practice a examenului de dobandire a permisului.
Ore de conducere
0
Puncte penalizare traseu
04.

Examenul final

Impreuna pregatim dosarul cu actele necesare pentru programarea examenelor. Exersam ultimele detalii pentru a fi 100% pregatiti pentru examenele ce urmeaza.
Permise dobandite
0 +

Intrebari scoala de soferi

Programeaza-ti lectiile de pregatire practica cu noi!

Oferim o gama larga de optiuni flexibile pentru a se potrivi cu programul tau aglomerat. Ne asiguram ca fiecare lectie este informativa, cat si adaptata nevoilor tale individuale. Instructorii nostri experimentati folosesc metode de invatare moderne si eficiente, punand un accent deosebit pe siguranta la volan si pe increderea dezvoltarii abilitatilor tale de sofer.